یکی از قابلیت‌هایی که چند وقت اخیر به شبکه اینستاگرام اضافه شده است، قابلیت کلوز فرند است که به معنی ارتباط با دوست‌های صمیمی می‌باشد و در صورتی که شما نیاز به نمایش استوری به افرادی خاصی را داشته باشید، می‌توانید از این قابلیت استفاده نماید تا فقط این افراد بتواند به عنوان کلوز فرند یا همان دوست صمیمی این استوری را مشاهده کنند. در ادامه به طور کامل به این قابلیت بسیار جالب اینستاگرام و نحوه استفاده از کلوز فرند اینستاگرام می‌پردازیم.

کلوز فرند اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

قراردادن استوری یکی از قابلیت‌های اینستاگرام است که به صورت مداوم استفاده می‌شود؛ البته این قابلیت که شما استوری های خود را به همه نمایش دهید شاید چیز مطلوبی نباشد و به همین دلیل اینستاگرام قابلیت Hide (مخفی کردن) استوری برای افراد خاصی را به شما می‌دهد که شما می‌توانید با انتخاب این افراد، استوری های خود را با مخفی سازی از این افراد به بقیه نمایش دهید؛ اما ایراد این قابلیت نیز زمانی آشکار می‌شود که تعداد فالوور اینستاگرام شما بسیار بالا باشد و عملاً انتخاب این تعداد از افراد برای نمایش یک استوری خصوصی به چند نفر عقلانی نباشد.

با توجه به مطالب گفته شده، قابلیت کلوز فرند اینستاگرام، قابلیتی دقیقاً برعکس Hide (مخفی سازی) می‌باشد به این شکل که شما برای نمایش استوری های خصوصی خود، می‌توانید با قابلیت کلوز فرند، فقط افرادی که قرار است استوری شما را مشاهده کنند انتخاب نماید و استوری خود را برای این افراد به نمایش در بیاورید.

تفاوت قابلیت کلوز فرند اینستاگرام با استوری های معمولی؟

شاید برای شما هم سؤال باشد که چگونه بفهمیم در لیست کلوز فرند هستیم و اصلاً از نظر ظاهری کلوز فرند اینستاگرام چه تفاوتی با استوری های معمولی دارد؟ دقت داشته باشید که استوری های معمولی در اینستاگرام به شکل قرمز بوده و زمانی که فردی استوری قرار می‌دهد، دور پروفایل فرد به رنگ قرمز تغییر پیدا می‌کند، در حالی که استوری هایی که به شکل کلوز فرند قرار داده می‌شوند به رنگ سبز می‌باشند و تنها در صورتی که شما جزو لیست کلوز فرند اینستاگرام فرد مذکور باشید، می‌توانید این استوری را مشاهده نماید.

آیا می‌توان استوری کلوز فرند اینستاگرام را در هایلایت قرار داد؟

بله: با توجه به این که استوری ها به طور کلی 24 ساعت قابل نمایش هستند و بعد از آن حذف می‌شوند، قابلیت هایلایت به شما کمک می‌کند تا بتوانید استوری های خود را برای زمان بیشتری نگه دارید که این موضوع شامل حال قابلیت و تکنیک اینستاگرام  کلوز فرند نیز می‌شود به شکلی که شما می‌توانید این نوع استوری ها را نیز هایلایت نماید و برای متمایز شدن این استوری ها از سایر استوری ها، یک ستاره سبز زمانی که روی استوری کلیک نماید در استوری وجود دارد که نشان قابلیت کلوز فرند می‌باشد.

چگونه از قابلیت کلوز فرند استفاده کنیم؟

استفاده از این قابلیت بسیار ساده بوده و شما قرار نیست مراحل پیچیده‌ای را سپری نماید. به بیان دیگر کافی است که وارد اینستاگرام شوید و از پایین صفحه روی علامت سه نقطه کلیک نماید. بعد از کلیک روی علامت سه نقطه، شما گزینه Close Friend اینستاگرام را مشاهده می‌کنید و با کلیک روی آن به صفحه Close Friend List منتقل می‌شوید.

در این صفحه شما باید افرادی که قرار است استوری شما را ببینید را انتخاب نماید و در نهایت روی گزینه Done کلیک کنید. در نهایت بعد از انتخاب محتوای مورد نظر روی علامت close Friend کلیک می‌کنید تا استوری برای افراد انتخاب شده به نمایش درآید.

کلوز فرند اینستاگرام فالوور کمک

لیست کلوز فرند برای چه کسانی قابل نمایش است؟

دقت داشته باشید که Close Friend List فقط برای شما قابل نمایش است و افرادی که شما به عنوان دوست صمیمی هم انتخاب کردید به این لیست دسترسی ندارند. به علاوه این لیست قابل اصلاح می‌باشد و هر زمان که خواستید می‌توانید افرادی را از لیست مذکور حذف یا اضافه نماید.

آیا افرادی که از لیست کلوز فرند اینستاگرام حذف می‌کنیم، متوجه می‌شوند؟

خیر: در صورتی که شما اقدام به حذف فردی از Closer Friend Instagram نماید، هیچ notification یا اعلانی برای فرد ارسال نمی‌شود و بدین ترتیب فرد نمی‌تواند از حذف شدن خود مطلع شود. البته بد نیست بدانید که این موضوع برای شما نیز صادق بوده و در صورتی که از لیست کلوز فرند فردی به هر دلیل حذف شوید، متوجه این موضوع نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.